MIKROREGION HORNÍ VLTAVA BOUBÍNSKO :

Kontakt

Stožec 54
384 44 Stožec

Doručovací adresa:
České Žleby 6
384 44  Stožec

mikro.hvb@seznam.cz

Předsedkyně:
Ing Zdeňka Lelková
lelkova@tiscali.cz

Místopředsedkyně:
Mgr. Bc. Martina Pospíšilová
starosta@mestovolary.cz 

NepřehlédněteInformace o Šumavě, turistikaInformace pro lyžaře


 
Správa NP a CHKOŠ

Mikroregion Horní Vltava - Boubínsko

Informace k projektu Kulturní dědictví Zlaté stezky

Projekt je financován z finančních prostředků Evropské unie, z Evropského fondu pro regionální rozvoj, z programu Evropské územní spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014 -2020.

   

Projekt vznikl ve spolupráci českých a bavorských partnerů, jmenovitě obcí a měst Hinterschmiding, Waldkirchen, Rohrnbach, Freyung, Phillipsreut a několika bavorských spolků. Za českou stranu je to Mikroregion Horní Vltava – Boubínsko (zastupuje Vimperk a Strážný), Horní Vltavice a Kubova Huť. První koncepce projektu byla zpracována v roce 2016, postupně byla precizována a o tři roky později byla v úvodu roku 2019 podána žádost o dotaci, která byla úspěšná. Celkový objem finančních prostředků je 977 219,05 Euro, z toho dotace z EFRR činí 830 636,16 Euro.

Více info…

Fotodokumentace…

Dne 14.12 2019 proběhlo slavnostní otevření Restaurace a pensionu U sousedů, kdy i ten název byl úmyslně vybrán, aby to vyjadřovalo nejen sousedy ve vesnici, ale i sousedy za hranicemi. V rámci otevření nové budovy byla představena i Síň Zlaté stezky.

O nás

Předmětem činnosti tohoto mikroregionu je prosazování záměrů týkajících se svým rozsahem a významem spádového území a další aktivity, související s propagací mikroregionu a celého zájmového území.

Samotné jádro Mikroregionu Horní Vltava-Boubínsko tvoří obce na území NP a CHKO Šumava. Obce leží v povodí horní části Studené a Teplé Vltavy a okolí Boubína .

Mikroregion Horní Vltava-Boubínsko má 15 členů - 11 obcí: Želnava, Nová Pec, Stožec, Strážný, Lenora, Horní Vltavice, Kubova Huť, Borová Lada, Kvilda, Buk, Zbytiny, 2 města: Vimperk a Volary, dále je členem mikroregionu Ski klub Volary a Služby města Vimperk.

 

Strategická část a akční plán rozvojové strategie Svazku obcí Horní Vltava - Boubínsko

 Podrobné znění ve formátu pdf zde ...

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ