MIKROREGION HORNÍ VLTAVA BOUBÍNSKO : BÁZUMSKÝ POHÁR V CÍLI

Kontakt

Stožec 54
384 44 Stožec

Doručovací adresa:
České Žleby 6
384 44  Stožec

mikro.hvb@seznam.cz

Předsedkyně:
Ing Zdeňka Lelková
lelkova@tiscali.cz

Místopředsedkyně:
Mgr. Bc. Martina Pospíšilová
starosta@mestovolary.cz 

Videa z obcí

NepřehlédněteInformace o Šumavě, turistikaInformace pro lyžaře


 
Správa NP a CHKOŠ

Bázumský pohár v cíli

Za velmi pěkného počasí se v Kvildě na perfektně připravené trati, kterou připravil trenér Lutovským ze SKI klubu Vimperk, odjel závěrečný závod O Bázumský pohár. Na úvod závodu všechny v nejvýše položené obci na Šumavě přivítal starosta obce Václav Vostradovský, který všem poděkoval, že přijeli ve velkém počtu, přivítal rodiče dětí a dále Zdeňku Lelkovou za mikroregion Horní Vltava Boubínsko, starosty obcí Stožec, Martina Černého a z Horní Vltavice Jiřího Fastnera a náměstka ředitele NP Šumava Jana Kozla. Popřál všem závodníkům, ať se daří a aby se jim na Kvildě líbilo.

Dvacet dva dobře průjezdných branek, které zejména v prvním kole dělalo závodníkům problémy, ale mnozí se s tratí prali velmi statečně. Traťový komisaři zde velmi dobře navigovali a někdy i pomohli s průjezdem brankou což se u nejmenší kategorie může. Samotný závod nabídl ve dvou kolech vynikající boj ve všech kategoriích a téměř ve všech se rozhodovalo o celkovém vítězi. Domácí pořadatelé ze SKI areálu Kvilda připravili závody výborně a starosta obce Václav Vostradovský, jako ostatní jeho kolegové v předešlých areálech přidal ruku k dílu. Bylo se na co dívat a zejména druhé kolo nabídlo ve všech jízdách drama, neboť rozhodovaly setiny sekund a mnohdy to bylo jen o špičku lyží. Samotný závod přines na trati, která po celý průběh vydržela i přes to, že zejména v závěrečných jízdách slunce nabíralo na síle ve výborném stavu, vynikající finále. Kategorie děvčat a chlapců II a III přinesl totiž jízdy ve výborném postavení, velmi dobrým najížděním do branek a zejména rychlost. Jak jsem uvedl vše bylo téměř na doraz a tak rodiče i fanoušci závodu si přišli na své. Závod na Kvildě přines hodnotný a pěkný závod, s výbornou kulisou a zejména se sedmdesáti jedním závodníkem na startu i v cíli. Jak vidíte i na Kvildě se sešla výborná konkurence a organizátoři i domácí pořadatelé měli velkou radost. Závěrečné dekorování vítězů provedli již zmíněné osobnosti a pan starosta Kvildy ještě přidal dvě ceny a to Pohár starosty obce Kvilda pro nejrychlejšího závodníka a nejrychlejší závodníci Kvildského závodu. Těmi se staly Simona Mikešová čas 56,61 s. a Jaromír Kříž 54,85 oba z Horní Vltavice.

Loňská královna Maruška Korandová ze Stožce letos pro zranění nemohla absolvovat všechny závody a svůj pomyslný trůn předala tedy Simoně Mikešové do Horní Vltavice. Marušce popřejme ať se jí zraněné rameno rychle uzdraví a Simoně Mikešové popřejme hodně úspěchů a se všem za rok na IV.ročníku Bázumského poháru na viděnou.

Poděkování patří Evženu Procházkovi s kolegou ze SKI klubu Strakonice za změření závodu a všem sponzorům a mediálním partnerům jak v závodech v jednotlivých areálech tak celého letošního ročníku.

Pro mediálního partnera Šumava Net Ladislav Beran

Fotogalerie zde...

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ