MIKROREGION HORNÍ VLTAVA BOUBÍNSKO : NA ČESKÝCH ŽLEBECH BYLO V SOBOTU 18. ÚNORA 79 VÍTĚZŮ A SPOKOJENÝ ORGANIZAČNÍ ŠTÁB

Kontakt

Stožec 54
384 44 Stožec

Doručovací adresa:
České Žleby 6
384 44  Stožec

mikro.hvb@seznam.cz

Předsedkyně:
Ing Zdeňka Lelková
lelkova@tiscali.cz

Místopředsedkyně:
Mgr. Bc. Martina Pospíšilová
starosta@mestovolary.cz 

Videa z obcí

NepřehlédněteInformace o Šumavě, turistikaInformace pro lyžaře


 
Správa NP a CHKOŠ

Na Českých Žlebech bylo v sobotu 18. února 79 vítězů a spokojený organizační štáb

NA ČESKÝCH ŽLEBECH BYLO V SOBOTU 18.ÚNORA 79. VÍTĚZŮ A SPOKOJENÝ ORGANIZAČNÍ ŠTÁB - jel se první závod Bázumského poháru 2012

Zhruba osmdesátka dětí se zúčastnila prvního závodu Bázumského poháru. Další díl slalomových závodů je na programu třetího března.

Pro děti do patnácti let, které nejsou registrované v žádných lyžařských oddílech, byl určený 2.ročník Bázumského poháru 2012 , závod ve slalomu, který se konal o víkendu v Českých Žlebech na Prachaticku. „Slalomu se zúčastnilo 79 dětí, rozdělených do šesti kategorií od 1 do 3 třídy, 4 až 6. třída a 7 až 9 třída jak chlapci tak dívky a mezi to vložený závod předškoláčků . Vše zahájil starosta obce Stožec Martin Černý.“ říká hlavní garant Zdeňka Lelková , předsedkyně mikroregionu.

Nejvíce dětí, které se do závodu přihlásily, bylo ze škol Vimperka, Volar, Horní Vltavice a Stožce. Na startu stály ale i děti z Prahy, Vodňan nebo z Českých Budějovic . Bázumský pohár je seriál dětských závodů ve slalomu, který má celkem tři pokračování. Po závodech na Českých Žlebech se 3. března jede závod na Kubově Huti a desátého března v Horní Vltavici. Pořadateli závodů jsou zmíněné skiareály a obce, na jejichž území se závody jezdí, garantem je Mikroregion Horní Vltava – Boubínsko.

„Bázumský? Proč tento název?,“ Je to starý kéltský název boubínského hřebene mezi obcemi Kubova Huť a Horní Vltavice,které závod v roce 2011 založily vysvětluje Jiří Fastner,starosta obce Horní Vltavice, a z historickým pramenů je zřejmé, že již staří Kéltové byli vyznavači lyžaření.
Závod, který připravil SKI klub Šumava Volary, obec Stožec, byl po všech stránkách vydařený. Dvacet čtyři solidně postavených branek zvládali závodníci ve dvou kolech,střední oblouk, položené hranky a výborný carving to byl první závod .Mezi prvním a druhým kolem si odjeli závod ti nejmenší a i oni si vedli zdatně a ukázali, že rodiče, i instruktoři lyžařských škol je naučili hodně.

V Českých Žlebech vyhráli všichni a touto cestou děkují pořadatelé všem rozhodčím od časomíry, přes ty na trati, v neposlední řadě i vedení SKI areálu v čele s panem Františkem Puffrem .Dík patří i IZS Správy NP Šumava ,strážcům ,kteří zajistili zdravotnickou službu .Ta se ale naštěstí musela spokojit jen s pasivní účastí. Všichni závod zvládli bez úhony.

Poděkování patří všem sponzorům za hodnotné ceny. Každý závodník si z Českých Žlebů odvezl pěkný účastenský list, vítězové medaile , diplom a cenu od místních podnikatelů.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii zde...

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ