MIKROREGION HORNÍ VLTAVA BOUBÍNSKO : OSMÝ ROČNÍK BÁZUMSKÉHO POHÁRU ODSTARTOVAL NA KUBOVĚ HUTI

Kontakt

Stožec 54
384 44 Stožec

Doručovací adresa:
České Žleby 6
384 44  Stožec

mikro.hvb@seznam.cz

Předsedkyně:
Ing Zdeňka Lelková
lelkova@tiscali.cz

Místopředsedkyně:
Mgr. Bc. Martina Pospíšilová
starosta@mestovolary.cz 

Videa z obcí

NepřehlédněteInformace o Šumavě, turistikaInformace pro lyžaře


 
Správa NP a CHKOŠ

Osmý ročník Bázumského poháru odstartoval na Kubově Huti

Osmý ročník Bázumského poháru odstartoval na Kubově Huti.

Tam, kde jsme poslední ročník skončili, jsme letošní začali. Vytrvalé sněžení nebere konce a tak v 1000 metrech nad mořem to byl nejtěžší závod ze všech ročníků. Vzorně byť již zasypaná připravená trať nabídla 20 branek obřího slalomu s technickou pasáží před cílem. Na Obrovci jde o tradiční místo a specialitu domácích tvůrců tratě. Padesát závodníků se vydalo na trať. Prohlídka tratě pluhem a tradiční had je testem a zároveň orientací kudy pojedou. Již tradičně první kategorie rodič a nejmladší závodník, i to je specialita Bázumského pháru.

Dvě kola uběhly velmi rychle a zejména časy nejstarších byly vynikající. Dnes to byl závod děvčat, kterých bylo o dost víc než chlapců. Tak pánové co říkáte tomu, aby jste nazuli přeskáče a děvčatům ukázali, l že i vy carving zvládáte. Nejstarší děvčata se perfektně popraly i s nástrahou techniky, jen jedna vypadla v tradičně před cílové zavřené pasáži. Tuto část by si měli domácí patentovat, neboť i letos byť hned v úvodu museli závodníci ukázat, že si vše prohlídli pořádně. To nic Katko a příště dáš, pobídli ji i soupeřky v cíli. Velmi zajímavý souboj bratrský souboj bratrů Sochorových z Vodňan, který vyzněl lépe pro Aleše.

Závod se i přes vytrvalé sněžení vydařil, poděkování patří pořadatelům ze SKI areálu na Kubově Huti, starostovi Ing. Zbyňkovi Klosemu, všem co pomáhali na trati, časoměřičům ze Strakonic a vedení závodu.

Ceny předávali Ing. Zdeňka Lelková ředitelka mikroregionu Horní Vltava Boubínko, Ing. Zbyněk Klose, Ladislav Vykydal a Petra a Průšová ze Ski areálu Kubova Huť.

Vítěze v jednotlivých kategorií to potěšilo a ostatní též, neboť Bázumský pohár nemá poražené. Každý kdo k nám zavítá je vítězem, neboť nazul, přeskáče, spustil se brankami dolů v kterémkoli ski areálu, odešel od PC, vydržel zimu, sníh i ostré slunce a hlavně našel nové kamarády a parádně si zazávodil a o to nám všem jde.

A zde jsou výsledky: z Kubovy Huti. Nejmladší kategorie děvčata K1 Sára Valíčková z Volar, kategorie K1 chlapci nebyla obsazena, kategorie K2 chlapci Sajfrid Ondřej ze Strakonic, kategorie K2 děvčat děvčata Sofie Vykydalová Kubová Huť, děvčata K3 Staffová Jana zPísku, chlapci K3 Aleš Sochor z Vodňan, děvčata K4 Michaela Šulecová z Prachatic a v kategorii K4 zvítězil Vojtěch Oswald z Prahy.

BER

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ