MIKROREGION HORNÍ VLTAVA BOUBÍNSKO : ZÁVĚREČNÝ ZÁVOD BÁZUMSKÉHO POHÁRU 2015 NA KUBOVĚ HUTI

Kontakt

Stožec 54
384 44 Stožec

Doručovací adresa:
České Žleby 6
384 44  Stožec

mikro.hvb@seznam.cz

Předsedkyně:
Ing Zdeňka Lelková
lelkova@tiscali.cz

Místopředsedkyně:
Mgr. Bc. Martina Pospíšilová
starosta@mestovolary.cz 

Videa z obcí

NepřehlédněteInformace o Šumavě, turistikaInformace pro lyžaře


 
Správa NP a CHKOŠ

Závěrečný závod Bázumského poháru 2015 na Kubově Huti

O první březnové sobotě se na Kubově Huti skončil závod neregistrovaných lyžařů o Bázumský pohár v obřím slalomu pro rok 2015.

  Hlavním garantem lyžařského závodu v obřím slalomu pro neregistrované lyžaře do patnácti let, který má tímto závodem za sebou pátý ročník je Mikroregion Horní Vltava – Boubínsko. Za vzájemné spolupráce s obcemi Horní Vltavice, Kubova Huť, Stožec (sjezdovka České Žleby) a Strážný se podařilo letos odjet všechny závody. Pořadatelům a pracovníkům lyžařských areálů v těcho místech patří velké poděkování.

   Výborně připravená trať postavená Zbyňkem Klosem a Ivanem Blechou měla již tvrdší prametry a mladí závodníci museli ukázat hodně ze svého umění. Na trať se vydalo 44 závodníků, aby za krásného počasí zdolalo 26 ve velké části průjezdných branek. Od startu otevřené branky, aby závodníci získlali rychlost, poměrně jednoduchá střední průjezdná část, která se poměrně rychle zlomila horizontem, aby zde ukázali v několika závěrečných technických brankách jak zvládají své hrany. V prvním kole se jelo ještě na podkladu, ale ve druhém přeci jen začalo působit slunce a v najetém sněhu, kdo nechytil správnou stopu měl trochu problém. Zde děkujeme všem pomocníkům na trati, kteří udrželi její regulérnost po celý závod. 

     Poděkování za úspěšný průběh závodu a pěkné ceny patří především domácím pořadatelům, v čele se starostou ing. Zbyňkem Klosem, a ředitelem areálu Kubova Huť Ladislavem Vykydalem.

  Na Kubově Huti v nadmořské výšce 1000 metrů nad mořem se uzavřel celý pátý ročník. byly vyhlášeny výsledky  domácího závodu a po té proběhl závěrečný ceremoniál, kdy byl předán Bázumský pohár za rok 2015.

    Letos velký pohár vyroben Lenorskými skláři poprvé opouští region a jede po Vltavě do Větřní za Matějem Maškem, který se stal absolutním vítězem.

Děkujeme všem sponzorům za hodnotné příspěvky, finanční i materiální. Misrtům sklářům Filovi a Sobotkovi za krásné medaile a hodnotné ceny v ročníku 2014 a 2015.

   Pátý ročník Bázumského poháru je úspěšně a kvalitně za námi,poděkování všem pořadatelům a rodičům, kteří pomáhali na trati i organizačně  obsluze časomíry ze SKI klubu Šumava Volary a SKI klubu Strakonice a za rok opět na shledanou.


 Výsledky Kubova Huť :

nejmladší kategorie : chlapci : Filip Vokál Strážný, děvčata : Tereza Divišová Stožec, kategorie 1 dívky - Karolína Hrůšová Kubova Huť, kategorie chlapci 1 - Mtěj Mašek Větřní, Kategorie 2 dívky - Michaela Šulecová, kategorie 2 - chlapci Petr Ludačka Prachatice.

 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ