MIKROREGION HORNÍ VLTAVA BOUBÍNSKO : PROJEKTY

Cesta: Titulní stránka > Projekty

Kontakt

Stožec 54
384 44 Stožec

Doručovací adresa:
České Žleby 6
384 44  Stožec

mikro.hvb@seznam.cz

Předsedkyně:
Ing Zdeňka Lelková
lelkova@tiscali.cz

Místopředsedkyně:
Mgr. Bc. Martina Pospíšilová
starosta@mestovolary.cz 

NepřehlédněteInformace o Šumavě, turistikaInformace pro lyžaře


 
Správa NP a CHKOŠ

Projekty

Projekt vznikl ve spolupráci českých a bavorských partnerů, jmenovitě obcí a měst Hinterschmiding, Waldkirchen, Rohrnbach, Freyung, Phillipsreut a několika bavorských spolků. Za českou stranu je to Mikroregion Horní Vltava – Boubínsko (zastupuje Vimperk a Strážný), Horní Vltavice a Kubova Huť. První koncepce projektu byla zpracována v roce 2016, postupně byla precizována a o tři roky později byla v úvodu roku 2019 podána žádost o dotaci, která byla úspěšná. Celkový objem finančních prostředků je 977 219,05 Euro, z toho dotace z EFRR činí 830 636,16 Euro.
Dne 14.12 2019 proběhlo slavnostní otevření Restaurace a pensionu U sousedů, kdy i ten název byl úmyslně vybrán, aby to vyjadřovalo nejen sousedy ve vesnici, ale i sousedy za hranicemi…
Výstavba areálu byla spolufinancována z Regionálního operačního programu ROP NUTS II Jihozápad.
Většina návštěvníků oblasti preferuje možnost relaxovat aktivní formou a využívat příjemného prostředí okolní krajiny, že oblast poskytuje méně příležitostí k pasivní pobytové formě odpočinku. Jedním z preferovaných způsobů trávení dovolené v oblasti právě cykloturistika. Zpracovaným cyklogenerel bude pro obce v zájmovém prostoru územně – plánovacím podkladem.
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ