MIKROREGION HORNÍ VLTAVA BOUBÍNSKO : DOPRAVA

Kontakt

Stožec 54
384 44 Stožec

Doručovací adresa:
České Žleby 6
384 44  Stožec

mikro.hvb@seznam.cz

Předsedkyně:
Ing Zdeňka Lelková
lelkova@tiscali.cz

Místopředsedkyně:
Mgr. Bc. Martina Pospíšilová
starosta@mestovolary.cz 

NepřehlédněteInformace o Šumavě, turistikaInformace pro lyžaře


 
Správa NP a CHKOŠ

Doprava

Dosažitelnost regionu pro návštěvníky jak z vnitrozemí, tak i ze sousední země je dobrá, včetně napojení na Bavorsko prostřednictvím silničního hraničního přechodu Strážný – Philippsreut, který patří mezi nejvytíženější hraniční přechody v regionu Šumava.

Silnice I. třídy číslo 4 Praha – Strážný (hraniční přechod) prochází přímo Vimperkem, Kubovou Hutí, Horní Vltavicí a přes hraniční přechod Strážný – Philippsreut pokračuje do Bavorska. V důsledku vybudování silničního obchvatu neprochází již tato silnice přímo Obcí Strážný.

Ostatní obce mikroregionu – Kvilda, Borová Lada, Lenora, Volary, Nová Pec, které leží stranou této komunikace, nemají prostřednictvím sítě silnic nižšího řádu sníženou dostupnost okresního města Prachatice. Jako stíženou lze hodnotit dostupnost pro Obec Stožec.

Město Vimperk je napojeno na silnici II. třídy číslo 145, spojující Klatovy a České Budějovice.

Mikroregionem prochází železniční trať č. 208 Volary – Strakonice, která má regionální význam a spojuje přímo Volary, Lenoru, Horní Vltavici a Kubovu Huť, kde je nejvýše položená železniční stanice v České republice. Další železniční spojení v řešeném území spojuje Vimperk a Prahu (přes Strakonice).

Velký význam má také letní ekologická autobusová doprava, provozovaná Správou Národního parku Šumava. Mikroregionem prochází linky: č. 370840 ze Špičáku a Železné rudy přes Prášily, Modravu, Kvildu a Kaplici pod Boubínem;
č. 433570 z Kvildy přes Srní a Kašperské Hory do Sušice; č. 370 841 z Horské Kvildy přes Kvildu do Bučiny; č. 370 842 z Kvildy na Churáňov a č. 370843 z Nové Pece do Jeleních Vrchů.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ