MIKROREGION HORNÍ VLTAVA BOUBÍNSKO : ČTVRTÝ ZÁVOD BÁZUMSKÉHO POHÁRU V HORNÍ VLTAVICI

Kontakt

Stožec 54
384 44 Stožec

Doručovací adresa:
České Žleby 6
384 44  Stožec

mikro.hvb@seznam.cz

Předsedkyně:
Ing Zdeňka Lelková
lelkova@tiscali.cz

Místopředsedkyně:
Mgr. Bc. Martina Pospíšilová
starosta@mestovolary.cz 

Videa z obcí

NepřehlédněteInformace o Šumavě, turistikaInformace pro lyžaře


 
Správa NP a CHKOŠ

Čtvrtý závod Bázumského poháru v Horní Vltavici

Čtvrtý závod Bázumského poháru.

Výsledková listina  
Průběžné pořadí po 4. závodu 
Fotogalerie

Předposlední v pořadí čtvrtý závod Bázumského poháru v obřím slalomu se uskutečnil v Horní Vltavici. V sobotu 16. Února se závod vrátil na místo svého vzniku a byl to nádherný návrat. Pořadatele totiž příjemně překvapil velký zájem dětí, kterých se přihlásilo sedmdesát šest. Registrační místo bylo zaplněno k prasknutí a u vydávání čísel se tentokráte dámy zapotily. Po registraci a prohlídce trati, kterou na sjezdovce Nad Kovárnou ve SKI areálu postavil Ivan Blecha čekal zajímavý závod.

   Nejmladší kategorie jela svůj závod na svahu lyžařské školy bylo jich šest. Ostatní závodníky čekala 450. M. dlouhá sjezdovka s prudkým svahem po startu přes horizont do solidně otevřených cílových branek. Dvacet dva branek z toho horní část dobře zavřená a od poloviny průjezdné branky prověřily všech sedmdesát závodníků. Chlapci a děvčata nejen ze Šumavy, ale z Pačejova na Klatovsku, Kojčic nedaleko Prahy a dokonce až z dalekého Znojma se praly s tratí a počasím ve dvou kolech statečně. Počasí bylo pro závodníky těžké, neboť po celé první kolo sněžilo a čerstvý mokrý sníh byl mnohdy problém, neboť mazání to byla alchymie podobná té běžecké a tak někdy se hodně zpomalilo. Závod samotný byl nádherný a téměř v každé kategorii přinesl zajímavý sourozenecký souboj. Moc pěkný závod ve výborné atmosféře přinesl i velký souboj v nejstarší kategorii chlapců, kde Vít Černý ze Stožce a domácí Jaromír Kříž svedli opět nádherný boj o setiny sekundy a radost tentokrát putuje do Stožce.

V Horní Vltavici byly pravé Šumavské podmínky, husté sněžení teplota mírně nad nulou a sníh v brankách na velmi dobře připravené trati přeci jen v druhém kole kladl na závodníky těžké podmínky. Byla to pěkná prověrka sil i jízdy v carvingovém oblouku. V tomto směru jednoznačně vyhráli dívky, ty se nádherně pokládaly do carvingové jízdy a jejich vyjíždění oblouků bylo perfektní, zejména nejstarší děvčata ukázala odvahu a nádheru při průjezdu zejména horní hrany. Oba nejstarší kluci naopak představili dravost, emoce a nasazení a oba předvedli, že lyže ovládají výborně a oba jsou velkými talenty.

  V Horní Vltavici připravili vynikající závod a všem ve SKI areálu Nad kovárnou a starostovi obce Jiřímu Fastnerovi patří velký dík. Ceny pro nejlepší předávali Jiří Fastner, Martin Černý a Miroslav Točin oblastní manažer společnosti EON, která závod v Horní Vltavici zaštítila a Zdenka Lelková za mikroregion Horní Vltava Boubínsko garanta všech závodů.

Poděkování patří všem sponzorům za hodnotné ceny, dále poděkování patří Horské službě Šumava stanice Kubova Huť a Informační a strážní službě NP Šumava.

Poslední závod se jede 2. Března na Kvildě a již nyní se na všechny těšíme ve výšce 1150 metrů nad mořem a věříme, že opět budeme sledovat výborný závod.

Ladislav Beran

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ