MIKROREGION HORNÍ VLTAVA BOUBÍNSKO : BÁZUMSKÝ POHÁR ČESKÉ ŽLEBY

Kontakt

Stožec 54
384 44 Stožec

Doručovací adresa:
České Žleby 6
384 44  Stožec

mikro.hvb@seznam.cz

Předsedkyně:
Ing Zdeňka Lelková
lelkova@tiscali.cz

Místopředsedkyně:
Mgr. Bc. Martina Pospíšilová
starosta@mestovolary.cz 

Videa z obcí

NepřehlédněteInformace o Šumavě, turistikaInformace pro lyžaře


 
Správa NP a CHKOŠ

Bázumský pohár České Žleby

Třetí dějství Bázumského poháru se jel ve SKI areálu Ski klubu Šumava Volary v Českých Žlebech.

Hlavní pořadatel závodu obec České Žleby v čele se starostou Miroslavem Karabcem připravili vynikající závody v krásném prostředí šumavského vrchu na Zlaté stezce.

 V areálu, který leží na Zlaté stezce připravili Jiří Tairich a Ladislav Beran s domácími pořadateli technicky náročnou trať s třiceti brankami. Závod, který letos poprvé překonal padesátku závodníků začal v pravém šumavském počasí. Nejdříve vítr, sněhová přeháňka, ale s prvním závodníkem přišlo vyjasnění a teplota nad bodem mrazu. Výborně připravená trať zaměstnanci SKI klubu Šumava Volary, vybízela k velmi solidní technice, a ta přišla.

Závod zahájil hlavní rozhodčí Ladislav Beran, který vysvětlil pravidla, a jelo se na trať na prohlídku. V samotném závodě se čekal úporný boj s tratí, ale byl to pravý opak. Od nejmladší kategorie to naši lyžaři pojali bravurně a rychle. Závod bez pádů i to ukázalo, že třetí závod ukázal, že naši nejmladší bravurně řezaný oblouk zmákli. V sobotu se na trať spustily děti nejen z našeho regionu, ale z Písku, Strakonic, Berouna a rovněž hlavní město ČR Praha mělo svého zástupce.

Mezi jednapadesátku chlapců a dívek zavítal i bývalý starosta Horní Vltavice Jiří Fastner, který před devíti lety společně se Zbyňkem Klosem společně Jaroslavem Machem závod založili.

  Dekorování nejlepších se zhostili Miroslav Karabec starosta obce Stožec, Jiří Klazar za SKI klub Šumava a ředitelka závodu Zdeňka Lelková. Hodnotné ceny, kterých bylo tolik, že je nebylo možno unést připravili pro děti sponzoři ze Šumavy a dalších míst kterým moc děkujeme.

Vítězové třetího závodu. Dominik Sajfrýd - Strakonice, Sára Valíčková,- Volary Veronika Nováková - Houžná, Lukáš Novotný – Kubova Huť, Jan Beran – Kubova Huť, Ludmila Kozlová - Prachatice, Michaela Šulecová - Prachatice a Jakub Valíček - Volary.

   Třetí závod Bázumského poháru, kde jsme mediálním partnerem v Českých Žlebech se vydařil po všech úrovních právem se těšíme na velkou tečku. Ta bude 23. února v Horní Vltavice a kdo sledujete výsledky závodu vidíte, že to bude opravdu velké finále, neboť vše je stále otevřeno.

 Ladislav Beran

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ