MIKROREGION HORNÍ VLTAVA BOUBÍNSKO : BÁZUMSKÝ POHÁR ČESKÉ ŽLEBY

Kontakt

Stožec 54
384 44 Stožec

Doručovací adresa:
České Žleby 6
384 44  Stožec

mikro.hvb@seznam.cz

Předsedkyně:
Ing Zdeňka Lelková
lelkova@tiscali.cz

Místopředsedkyně:
Mgr. Bc. Martina Pospíšilová
starosta@mestovolary.cz 

Videa z obcí

NepřehlédněteInformace o Šumavě, turistikaInformace pro lyžaře


 
Správa NP a CHKOŠ

Bázumský pohár České Žleby

Třetí pokračování napsal závod Bázumského poháru v obřím slalomu v Českých Žlebech.

Závod, kde jsme mediálním partnerem, na sjezdovce v Českých Žlebech ukázal, že nejmenší i starší závodníci mnoho z lyžařské abecedy umí. Perfektně připravený manšestr 24 branek techniky, tak to postavili Jiří Tairich a Ladislav Beran hlavní rozhodčí závodu. Již od začátku prezentace bylo vidět, že zájem je velký a nakonec s toho bylo 63. závodníků což je za poslední roky největší účast. Jen škoda, že v nejstarší kategorii chlapců do 15 let nám kluci neprojevují potřebný zájem a zřejmě zde převládá pro ně bohužel jiný zájem.

Pán hor nechal sice sníh a vichr za horama, ale nad protějším Stožcem se převalovala mlha, ale nad závodním svahem byla viditelnost dobrá. Prohlídka svahu hadem za sebou a start v 10.00 v den, kdy v daleké Koreji začala zimní olympiáda, jeli naši závodníci též svůj první „olympijský závod.“

Závod měl již vyšší úroveň a mnozí poznali, že to není o rychlosti, ale i o hlavě. To vše se ukázalo hlavně v druhém kole, kdy mnozí to nechali jet a zapomněli netechnickou pasáž z hrany před cílem a přišly i pády. Nikomu se naštěstí nic nestalo, otřepání, nasazení, došlápnutí k brance o průjezd cílem i to byla ukázka bojovnosti a chuti po medailích. Závod se po všech stránkách povedl a dík za to pořadatelům obce Stožec, za úpravu a technickou pomoc SKI klubu Šumava Volary, který má areál v Českých Žlebech na starost a všem pomocníkům z řad rodičů na trati. Tak máme za sebou třetí závod, a pokud počasí těchto dnů vydrží, těšme se na finále v Horní Vltavici 24. února.

Závod se vydařil a předávaly se ceny, kterými dekorovali úspěšné závodníky Zdeňka Lelková ředitelka mikroregionu Horní Vltava Boubínsko a ředitelka závodu společně s Ladislavem Drábkem zastupitelem obce Stožec, která závod pořádala.

V Českých Žlebech zvítězili, Sára Valíčková, Tomáš Igler, Sofie Vykydalová, Jan Igler, Gabriela Vokálová, Jakub Valíček, Vojtěch Osvwald a Karolína Iltisová.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ